Início » 10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

Výběr perfektní přezdívka pro vašeho novorozence může být zdrcující úkol. Je tu moře možností tam venkuod tradičních po moderní, od běžných po jedinečné.

Někteří rodiče čerpají inspiraci z přírody, zatímco jiní mohou hledat své dědictví nebo oblíbenou literaturu. Ale napadlo vás někdy vzít list ze stránek dějin umění?

Vždyť co by mohlo být inspirativnější než jména nejuznávanějších světových malířů, sochařů a fotografů?

Od impresionistů po modernisty, tito slavní umělci se nesmazatelně zapsali do kultury a jejich jména by se mohla perfektně hodit pro vaše malé mistrovské dílo.

Jména inspirovaná ikonickými malíři

Monetpojmenovaný po slavném francouzském impresionistickém malíři Claude Monetovi, je jedinečnou a elegantní volbou pro holčičku.

Pak je tu Raphaelkrásné jméno pro chlapce, inspirované italským renesančním malířem.

Pokud dáváte přednost holandským umělcům, můžete zvážit Rembrandt nebo Vermeerzatímco fanoušci španělského umění by mohli být přitahováni Picasso.

Obraťme se do světa sochařství, Michelangeloinspirovaný italským renesančním sochařem, by mohl být nápadnou volbou pro chlapce.

Pro holčičku zvažte Camille, inspirovaný francouzskou sochařkou Camille Claudel. A pokud hledáte něco skutečně jedinečného, ​​proč to nezvažovat Calderpo americkém sochaři Alexandru Calderovi?

Jména zažehnutá skvělými fotografy

Pokud je fotografie více vaším stylem, můžete se inspirovat slavnými fotografy. Anselpojmenovaný po Anselovi Adamsovi, americkém fotografovi krajiny, je pro chlapce silnou volbou.

Mezitím, Dorotheainspirovaný americkou dokumentární fotografkou Dorotheou Lange, je elegantní a nadčasovou volbou pro dívku.

Jména ovlivněná moderními umělci

Moderní umění nabízí nepřeberné množství jedinečných a kreativních jmen. Zvážit Kahlopo ikonické mexické umělkyni Fridě Kahlo, popř Warholinspirovaný americkým popovým umělcem Andym Warholem.

Je tam také Pollockpojmenované po americkém abstraktním expresionistickém malíři Jacksonu Pollockovi.

Jména od průkopnických umělkyň

Nakonec nezapomeňte na úžasné ženy, které zanechaly stopu v dějinách umění. Jména jako Gruziepo americké umělkyni Georgii O’Keeffe, a Fridapo Fridě Kahlo, jsou krásné pocty těmto průkopnickým umělcům.

Tato dětská jména inspirovaná umělci jsou nejen jedinečná a elegantní, ale také vzdávají hold některým z nejkreativnějších myslí v historii.

Ať už jste milovník umění nebo jednoduše hledáte jméno s bohatým kulturním dědictvím, tato jména stojí za zvážení. A pokud vás tento seznam inspiroval, neváhejte ho sdílet na sociálních sítích. Kdo ví? Můžete inspirovat další budoucí rodiče při hledání dokonalého jména pro miminko.

Rudolf Viktora
Skriven av : Rudolf Viktora
Rudolf Viktora je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!