Início » 10 potravin, kterým se musíte během těhotenství vyhnout, aby bylo zdravé miminko!

10 potravin, kterým se musíte během těhotenství vyhnout, aby bylo zdravé miminko!

Navigace na cestě těhotenství může být skličující úkol, zejména pokud jde o dělat správné nutriční volby.

Nejde jen o to jíst za dva, jde o to poskytuje základní živiny pro podporu vývoje vašeho dítěte a udržení vašeho vlastního zdraví.

Běžná fráze, kterou můžete často slyšet, je jíst vyváženou stravu během těhotenství, ale co to ve skutečnosti znamená?

Na druhou stranu se můžete setkat s pojmem potraviny, kterým se v těhotenství vyhnout, což může být stejně matoucí.

Aby se věci ještě více zkomplikovaly, rady ohledně udržení zdravého těhotenství se často liší zdroj od zdroje. Vyčistíme vzduch a vneseme trochu světla do tématu.

Ryby s vysokým obsahem rtuti

První na našem seznamu jsou ryby s vysokým obsahem rtuti. Zatímco ryby jsou dobrým zdrojem bílkovin a omega-3 mastných kyselintěm, kteří mají vysoký obsah rtuti, jako je žralok, mečoun, královská makrela a dlaždice, by se měli vyhnout.

Rtuť může poškodit vyvíjející se mozek a nervový systém dítěte.

Syrové nebo nedostatečně tepelně upravené mořské plody

Syrové nebo nedovařené mořské plody, jako např sushi nebo syrové ústřicemůže přenášet škodlivé bakterie a viry.

Onemocnění z potravin z nich může způsobit vážné zdravotní problémy vašemu nenarozenému dítěti, včetně předčasného porodu, potratu nebo mrtvého narození.

Nepasterizované mléko a sýr

Nepasterizované mléko a sýr mohou obsahovat listerii, škodlivé bakterie, které mohou u novorozenců vést k potratu nebo onemocnění. Pro jistotu se držte pasterizovaných mléčných výrobků bezpečnost a výživa.

Syrová vejce

Syrová vejce mohou představovat riziko otravy salmonelou. To zahrnuje potraviny se syrovými nebo částečně vařenými vejci domácí dresinky Caesar nebo domácí majonéza.

Vždy se ujistěte, že jsou vaše vejce důkladně uvařená.

Zpracované nezdravé potraviny

Zpracované nezdravé potraviny mají obvykle vysoký obsah kalorií, cukru a nezdravých tuků a nízký obsah živin. Mohou vést k nadměrnému přibírání na váze a zvýšit riziko těhotenské cukrovky.

Vysoký příjem kofeinu

Vysoký příjem kofeinu může zvýšit riziko potrat, předčasný porod a nízká porodní hmotnost. Doporučuje se omezit příjem kofeinu na ne více než 200 mg denně.

Alkohol

Žádné množství alkoholu není během těhotenství bezpečné. Může vést k fetálnímu alkoholovému syndromu a dalším vývojovým poruchám.

Syrové klíčky

Syrové klíčky, včetně vojtěšky, jetele, ředkvičky a klíčků fazolí mungo, mohou obsahovat škodlivé bakterie. Abyste snížili riziko, jezte je vařené.

Neumyté ovoce a zelenina

Nemyté ovoce a zelenina mohou přenášet škodlivé bakterie, jako je Toxoplasma gondii a E. coli. Před jídlem své produkty vždy umyjte.

Se správnými znalostmi může být udržení zdravého těhotenství mnohem jednodušší, než se zdá. Je možné nakrmit vás i vašeho děťátka, aniž byste se při každém jídle cítili přetíženi.

Pamatujte, že nejde jen o vyhýbání se určitým potravinám, ale také o vyvážení jídelníčku správnými živinami.

Pokud vám tento článek pomohl, neváhejte ho sdílet na svých kanálech sociálních médií. Šiřme povědomí o zdravé těhotenské výživě!

Rudolf Viktora
Skriven av : Rudolf Viktora
Rudolf Viktora je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!