Início » 20 historických dětských jmen, která zažívají obrovský návrat!

20 historických dětských jmen, která zažívají obrovský návrat!

Když se ponoříme do světa přezdívek, objevujeme a oživení dětských jmen z dob minulých. Staromódní jméno může dát vašemu svazku radosti výraznou osobnost a nadčasové kouzlo.

Takže, ať už jste nastávající rodič nebo nadšenec do jmen, tato „kdysi oblíbená“ dětská jména zažívají silný návrat.

Vydejme se na naši cestu do říší okouzlujícího starověku, vintage elegance a zažité tradice.

1. Amélie

Klasický klenot, jméno Amélie zažívá pozoruhodný návrat. Amelia má kořeny v německém původu prácea byl popularizován známým letcem Amelia Earhartová.

2. Henry

Tato robustní, nadčasová klasika je uctívána pro své královské kořeny. Jindřichvýznam vládce domácnostibyl populární volbou mezi anglickými králi po mnoho staletí.

3. Eleanor

Pro rodiče, kteří hledají jméno s elegancí a sofistikovaností, Eleanor je perfektní volbou. Toto jméno znamená jas a soucita nesla ji temperamentní bývalá první dáma Eleanor Rooseveltová.

4. Arthur

Arthure je staré chlapecké jméno, které znovu získává na popularitě. Je to keltské jméno, které značí medvěd, synonymum síly a odvahy. Toto jméno je také skvěle spojeno s králem Artušem z Camelotu.

5. Florencie

Florencie, fascinující, klasické jméno z renesance, nese dvojí význam „kvetoucí“ a „prosperující“. Bylo to jméno legendární zdravotní sestry Florence Nightingalové.

6. Theodore

Theodore pochází z řeckého původu a značí ‚dar od Boha‘. Tato nadčasová klasika si získala oblibu díky svému výraznému vzhledu a silné symbolice.

7. Edith

Pamatován pro své spojení s uznávanou spisovatelkou Edith Wharton, Edith je jemně vintage jméno s okouzlujícím významem „prosperující ve válce“.

8. Karel

Název Charles má nesmrtelnou přitažlivost. Význam ‚svobodný muž‘toto jméno neslo mnoho králů a je ideální pro rodiče, kteří hledají klasické jméno s královským podtextem.

9. Beatrice

Latinsky zakořeněné jméno Beatrice znamená „ta, která přináší štěstí“. Popularita Danteho múzy roste a přináší nádherně elegantní comeback.

10. Leon

Odvozeno z řečtiny pro ‚lev‘, Leon je staré jméno, které se vrací do přízně. Klasické a odvážné, toto jméno vyjadřuje sílu a majestátnost.

11. Líska

S přirozeným charisma, jméno Líska pochází z anglického názvu stromu a znamená autoritu a ohleduplnost. Americký autor John Krasinski zvolil toto vřelé a živé jméno pro svou holčičku.

12. Walter

Walter je klasické jméno ze staroněmeckého jazykového významu „vládce armády“. Toto vznešené a klasické jméno bylo přezdívkou Walta Disneyho.

13. Lucie

Navrhuje světlo a jasnost, Lucie je staré anglické jméno, které se vrací do přízně. Toto sladké a nebeské jméno si připomíná ikonická show „I Love Lucy“.

14. Oliver

Ze starofrancouzského původu, Olivere prostředek ‚olivovník‘. Toto mírumilovné a prosperující jméno za poslední desetiletí dramaticky vzrostlo na popularitě.

15. Klára

Tato jemná a ženská klasika z latiny znamená ‚jasný a jasný‘a nesla ji Clara Bartonová, průkopnická zdravotní sestra, která založila Červený kříž.

16. Jaspis

Jaspisokouzlující vintage jméno s perským původem, znamená „nositel pokladu“. Tento klenot jména zažívá v posledních letech výrazné oživení.

17. Sedmikráska

Pochází ze staré angličtiny, Sedmikráska je jméno radostné květiny, které se hemží šarmem. Daisy ztělesňuje svěžest, čistotu a nevinnost a přináší nádherný retro comeback.

18. Alfréd

Naposledy oslavován ve viktoriánské éře, Alfrédvýznam „moudrý rádce“je královskou a staromódní volbou, která znovu získává svou dřívější popularitu.

19. Růže

Toto stálezelené květinové jméno symbolizuje milost a krásu. Růžespojené s hluboce zabarvenou květinou, zaznamenalo nárůst používání jako křestního i prostředního jména.

20. Jiří

S řeckými kořeny to znamená ‚zemědělec‘, Jiří má trvalé kouzlo. Toto klasické a nadčasové jméno se vrací na scénu, což se odráží ve výběru britské královské rodiny pro jejich prvorozeného syna.

Přijměte kouzlo historických jmen při jejich pozoruhodném návratu. Nejenže v sobě nesou určitou eleganci a sofistikovanost, ale nabízejí i smysluplné spojení s minulostí. Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte jej sdílet na sociálních sítích. Kdo ví, třeba inspirujete někoho jiného k výběru krásného vintage jména pro svého drobečka!

Rudolf Viktora
Skriven av : Rudolf Viktora
Rudolf Viktora je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!