Início » 4 věcí, kterým se vyhnout, když se vaše dítě bojí!

4 věcí, kterým se vyhnout, když se vaše dítě bojí!

Je normální, že děti zažívají strach, ale pro rodiče může být obtížné vědět, jak jim pomoci. Pokud se vaše dítě bojí, je důležité pamatovat na tyto čtyři věci, které byste neměli dělat.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, proč není užitečné se svým dítětem dohadovat pomocí hotových vět, nutit je čelit strachu, znásobovat varování před nebezpečím, které si neumí představit, nebo mu říkat, aby neplakalo.

Probereme také, proč je strach pro děti normálním stavem.

Odmítněte jejich pocity

Když se dítě bojí, nejhorší, co můžete udělat, je odmítnout jeho pocity. Je lepší poslouchejte, co říkají, a snažte se pochopit, proč se bojí.

Uznejte, že jejich obavy jsou skutečné, a potvrďte je, i když si nemyslíte, že situace je tak špatná, jak ji předvádějí.

Když svému dítěti ukážete, že rozumíte tomu, jak se cítí, a že vám na něm záleží, pomůže mu to cítit se bezpečněji a sebevědoměji.

Nutit své dítě, aby čelilo svému strachu

Přimět své dítě, aby čelilo svému strachu čelem, není nejlepší způsob, jak mu pomoci ho překonat. I když se vaše dítě bojí, když je budete nutit, aby se tomu postavilo, může je to jen vyvolat úzkosti a frustraci.

Namísto, pokuste se své dítě povzbudit, aby udělalo malé krůčky k překonání strachu.

Promluvte si s nimi o způsobech, jak by mohli čelit svému strachu v bezpečném prostředí, jako je čtení příběhů o postavách, které úspěšně překonaly podobné obavy.

Pomoci jim pochopit, že jejich strach je normální a lze jej zvládnout, bude mnohem účinnější, než se je snažit přimět je čelit přímo.

Co dělat: Povzbuďte své dítě, aby vyjádřilo své pocity

Je pochopitelné, že můžete chtít své dítě utěšit tím, že mu řeknete, aby neplakalo, ale může to být kontraproduktivní. Místo toho jim poskytněte bezpečný prostor, kde mohou vyjádřit své pocity.

Dejte svému dítěti najevo, že je v pořádku se bát a že je v pořádku i plakat. Ujistit je, že i když se bojí, jste tam, abyste je podporovali a chránili, může jít daleko.

Strach je u dětí normální stav

Je zcela normální, že se děti bojí, zvláště když čelí něčemu novému nebo neznámému. Strach může být vyvolán mnoha různými věcmi, jako je tma, hlasité zvuky, být sám nebo dokonce nová situace.

Děti často využívají svou představivost k vytváření příběhů a scénářů, které mohou vést k pocitu strachu. Jako dospělí je důležité si pamatovat, že strach je normální součástí dětského života, a snažte se své pocity nezavrhovat.

Líbil se vám tento článek? Pokud ano, proč to nesdílet se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích nebo jim to dokonce poslat e-mailem? Je to skvělý způsob, jak šířit informace a ukázat svou podporu tomuto obsahu. Děkuji za přečtení!

Rudolf Viktora
Skriven av : Rudolf Viktora
Rudolf Viktora je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!