Início » Utišení strachu: Jak pomoci svému dítěti, které se během filmu bálo, a vyhnout se nočním můrám?

Utišení strachu: Jak pomoci svému dítěti, které se během filmu bálo, a vyhnout se nočním můrám?

Je přirozené, že se děti z určitých scén ve filmu bojí, ale jak jim tento strach pomoci překonat a zabránit jim v nočních můrách?

Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých strategií, které mohou pomoci vašemu dítěti cítit se lépe a vrátit se ke svému obvyklému spánku.

Odvedení jeho pozornosti

Při uklidňování dítěte, které se během filmu vyděsilo, je důležité pomozte jim přesunout pozornost od děsivého obsahu.

Dobrým prvním krokem je promluvit si s nimi o něčem pozitivním a povznášejícím.

Může to být něco z jejich vlastního života – jako nadcházející aktivita, oblíbená hračka nebo zábavná vzpomínka s rodinou – nebo něco mimo jejich vlastní zkušenost – jako zajímavá skutečnost nebo příběh.

Cílem je pomoci jim zapomenout na děsivý film a pamatovat si, že svět může být bezpečným a vzrušujícím místem.

Lepší seznámení s filmem

Prozkoumání natáčení filmu může být skvělý způsob, jak pomoci dítěti, které se toho vyděsilo.

Může jim to pomoci lépe porozumět tomu, co vidělia ukázat jim, že za tím byli skuteční lidé.

Sledování tvoření se svým dítětem může také pomoci ujistit je, že nic z toho, co vidělo, nebylo skutečné.

Vědět více o filmu může být skvělý způsob, jak jim pomoci vyrovnat se s jakýmkoli strachem nebo úzkostí, které pociťují.

Pomáháme dětem, které vyděsil film

Někdy může být těžké vědět, co dělat, když dítě vyděsilo něco, co vidělo ve filmu.

Nejlépe uděláte, když si s nimi otevřeně a upřímně promluvíte o tom, co se stalo. Zeptejte se jich, co je vyděsilo, a ujistěte se, že vědí, že rozumíte tomu, jak se cítí.

Ujistěte je, že situace není skutečná a že jsou v naprostém bezpečí. Nakonec je povzbuďte, aby o svém strachu mluvili, aby ho zvládli a nechali ho jít.

Podporujte pozitivní rutinu před spaním

Po vyděšení během filmu je důležité dítě uklidnit a pomoci mu, aby se cítilo bezpečně. Jedním z praktických kroků, které můžete udělat, je dodržovat jejich obvyklou rutinu před spaním.

Dáte-li svému dítěti teplou koupel, přečtete mu pohádku a budete se s ním mazlit, může to pomoci uklidnit jeho mysl a tělo před spaním. Může být také užitečné nastavit tón noci tím, že si před spaním promluvíte o něčem pozitivním nebo vtipném.

Snažte se vytvořit pro své dítě klidnou atmosféru a dejte mu najevo, že je v bezpečí.

Pokud se vám tento článek líbil, proč ho nesdílet se svými přáteli a rodinou? Můžete to snadno udělat kliknutím na tlačítka sociálních sítí v dolní části stránky.

Nebo jim to můžete poslat e-mailem, aby si to mohli přečíst také. Pojďme šířit informace a informovat každého o tomto skvělém obsahu!

Rudolf Viktora
Skriven av : Rudolf Viktora
Rudolf Viktora je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!